• +48 533 367 799

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Raciborzu świętowała 70-lecie

W sobotę 25 czerwca z okazji 70-lecia Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Raciborzu odbyła się msza święta, a następnie wręczenie odznaczeń i statuetek osobom wyróżnionym.

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Raciborzu świętowała 70-lecie

Z okazji 70-lecia Spółdzielni nagrodzonych zostało wielu pracowników. Ponadto członkowie Rady Nadzorczej otrzymali odznaki „Zasłużonego dla Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”” oraz odznaki „Zasłużonego Działacza Ruchu Spółdzielczego”. Natomiast Krajowa Rada Spółdzielcza przyznała honorowy tytuł „za zasługi dla Spółdzielczości”, a Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni w Warszawie przekazał z okazji 70-lecia Spółdzielni list gratulacyjny.


    Historia naszej Spółdzielni sięga roku 1945, kiedy to pewnej listopadowej niedzieli, dwudziestu członków zwołało w Markowicach zebranie założycielskie, którego celem było powołanie Spółdzielni. Prawie jednogłośnie podjęto uchwałę o powołaniu do życia GS ”SCH” w Markowicach.
    Sama rejestracja Spółdzielni nastąpiła dopiero w czerwcu 1946 roku i datę tę przyjmujemy jako rok jej powstania. W styczniu 1979 do budynku przy ulicy Kolejowej 18 w Raciborzu zostaje przeniesiona siedziba Spółdzielni, która działa na terenie Miasta Raciborza i Gminy Nędza.
    Przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych to okres wprowadzenia zasad wolnego rynku i konkurencji oraz nieprzyjaznej atmosfery wokół spółdzielczości, które spowodowały poważne zmiany zarówno w strukturze, jak i w zarządzaniu Spółdzielnią. Wydzierżawiono część lokali oraz sprzedano nierentowne placówki handlowe i gastronomiczne. Dzięki tym zmianom, a zwłaszcza skupieniu wysiłków na przystosowaniu pozostałych placówek do coraz wyższych wymogów klientów, raciborski GS przetrwał niewątpliwie najtrudniejsze w historii Spółdzielni, lata dziewięćdziesiąte.
    Obecnie Spółdzielnia prowadzi 6 sklepów spożywczych, w tym 3 sklepy w sieci „Delikatesy Centrum” i 1 w sieci „Groszek”, zatrudniając 46 pracowników i zrzeszając 58 członków. Wszystkie sklepy spełniają standardy europejskie, są zmodernizowane w sposób przyjazny dla klienta, którego wymagania są dla Spółdzielni najważniejsze. Spółdzielnia odniosła sukces ekonomiczny, zwiększając przychody pomimo tak silnej konkurencji ze strony innych sieci handlowych.
    Gminna Spółdzielnia zawdzięcza to przemyślanym decyzjom Zarządu oraz zaangażowaniu pracowników, dobrej współpracy z dostawcami i wsparciu ze strony sieci „Delikatesy Centrum”.
    Zarząd firmy szczególnie duże znaczenie przywiązuje do budowania poprawnych stosunków międzyludzkich oraz tworzenia warunków satysfakcjonujących pracowników, którzy dzięki temu identyfikują się ze Spółdzielnią.
    Spółdzielnią od 1996 roku kieruje Prezes Henryk Lamża, a jego zastępcą jest Aldona Zawadzka-Kwaśny, natomiast długoletnim przewodniczącym Rady Nadzorczej jest Ryszard Weiner.

Podobne artykuły

Wyszukiwarka