• +48 533 367 799

Nowoczesny zakład do produkcji spoiw dla JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa ma nowy zakład produkujący spoiwa cementowo-mineralne. Możliwe jest wytwarzanie nawet 15 tys. ton spoiwa rocznie.

Nowoczesny zakład do produkcji spoiw dla JSW

W trakcie ośmiu miesięcy, Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji wybudowało od podstaw nowoczesny zakład w Czerwionce- Leszczynach do produkcji spoiw cementowo-mineralnych dla kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Dzięki tej inwestycji, wartej 3,5 mln złotych netto, zakłady górnicze z JSW będą miały zagwarantowane dostawy, które zapewniają parametry techniczne i kontrole jakości produkowanych spoiw. Pozwoli ona również na utrzymanie cen spoiw na stabilnym poziomie.

W zakładzie poza nowoczesnymi magazynami powstała również linia produkcyjna, do której obsługi wystarczy dwóch pracowników. Możliwe jest wytwarzanie nawet 15 tys. ton spoiwa rocznie przy ruchu jednozmianowym, co pozwoli sprostać zapotrzebowaniu zakładów górniczych Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W zakładzie możliwa jest produkcja spoiw na bazie cementu, popiołów lotnych oraz kruszyw o różnej frakcji, co pozwala w zależności od receptury na produkcje spoiwa do wykładki mechanicznej, torkretów zwykłych jak również zbrojonych, czy spoiw do budowy tam i korków.

Górnicze spoiwa mineralne są stosowane do wykonywania ochronnych pasów podporowych wzdłuż chodników przyścianowych ścian zawałowych, izolacyjnych pasów posadzkowych, tam izolacyjnych i przeciwwybuchowych, tokretu.

Spoiwa stosowane są również do wzmacniania skorodowanej obudowy stalowej, wypełniania przestrzeni między obudową a górotworem (wykładka), wypełnienia wyrw i pustek w górotworze, uszczelniania zrobów ścian zawałowych, doszczelniania korków izolacyjnych, iniekcji górotworu, kotwienia z użyciem zaczynów mineralno-cementowych, likwidacji szybów.

Grupa JSW jest największym producentem węgla koksowego i koksu w Unii. Produkowany przez Grupę JSW koks jest sprzedawany na rynku globalnym klientom z Polski, Niemczech, Austrii, Słowacji, Włoszech i Indii.

fot. freepik.com

/źródło: wnp.pl, oprac.d/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka