• +48 533 367 799

Festiwal Górnej Odry z podwójnym certyfikatem na najlepszy produkt turystyczny

Festiwal w tym roku odbywał na terenie Rybnika, Żor, Raciborza, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Chałupek i Turzu.

Festiwal Górnej Odry z podwójnym certyfikatem na najlepszy produkt turystyczny

Polska Organizacja Turystyczna po raz 19. przyznała najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży turystycznej. Wśród nagrodzonych dwukrotnie znalazł się Festiwal Górnej Odry będący świętem marki turystycznej Kraina Górnej Odry.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej ma wyłaniać najlepsze produkty turystyczne i rekomendować je tym samym turystom z kraju i z zagranicy. Jest stałym elementem promowania Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie. Certyfikaty POT są przyznawane przez kapitułę powołaną przez prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, w której skład wchodzą wybitni eksperci z turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich i mediów. Swoich kandydatów zgłaszają regionalne organizacje turystyczne.

Podczas gali finałowej Festiwal Górnej Odry triumfował dwukrotnie, uzyskując certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego 2022 oraz Certyfikat Internautów. Wydarzenie spotkało się z uznaniem prawie połowy głosujących. Festiwal w tym roku odbywał na terenie Rybnika, Żor, Raciborza, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Chałupek i Turzu. Było to trzydniowe weekendowe wydarzenie, podczas którego na uczestników czekało łącznie 130 atrakcji.

Laureaci konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

Złoty Certyfikat: Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu

Certyfikaty POT:
1. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
2. Cukrownia Żnin
3. Energylandia – Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze
4. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie
5. Festiwal Górnej Odry
6. Muzeum Miasta Łodzi
7. Rejs statkiem po trawie
8. Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego
9. Szlak Kulinarny Opolski Bifyj
10. Szlak Zamków Gotyckich

Wyróżnienia: Trasa rowerowa VeloDunajec, ANTIDOTUM Airshow Leszno

Certyfikat Internautów: Festiwal Górnej Odry

Certyfikat Specjalny: Centrum Szyfrów Enigma

fot. arch. red., UM Wodzisław Śląski
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka