• +48 533 367 799

Nocne zwiedzanie Zamku Piastowskiego i przejazd bryczką w towarzystwie księżnej

W programie m.in. prelekcja na temat historii rodziny von Ratibor, przejażdżki bryczką po Parku Zamkowym i zwiedzanie Domu Książęcego.

Nocne zwiedzanie Zamku Piastowskiego i przejazd bryczką w towarzystwie księżnej

24 maja Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza na nocne zwiedzanie i przejazd bryczką w towarzystwie księżnej.

O godz. 20:00 w sali konferencyjnej Domu Książęcego rozpocznie się krótka prelekcja na temat historii rodziny von Ratibor, do której należał zamek i stare opactwo w Rudach. Będzie można zobaczyć zdjęcia członków rodziny książęcej oraz dawne widoki i plany zamku. O godz. 21:00 rozpoczną się przejażdżki bryczką po Parku Zamkowym w towarzystwie księżnej Elżbiety, żony księcia Wiktora III. Uczestnicy zwiedzą też Dom Książęcy i nowoczesną edukacyjną wystawę multimedialną w słodowni. – Bawimy się i poznajemy historię do północy. Jednocześnie będziemy mogli wsłuchać się w dźwięki średniowiecznego chorału w skąpo oświetlonym wnętrzu zamkowej kaplicy – zapowiadają organizatorzy.

Liczba miejsc ograniczona do 100 osób. Cena biletów: 40 zł normalny, 20 zł ulgowy (obejmuje wstęp na zamek i przejazd bryczką). Sprzedaż w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim codziennie w godz. od 10:00 do 18:00 do wyczerpania puli.

oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka