• +48 533 367 799

"Powróćmy jak za dawnych lat" i kryminalne opowieści na Zamku Piastowskim

"Powróćmy jak za dawnych lat" to koncert najpiękniejszych piosenek z dawnych lat w wykonaniu Todo Trio.

"Powróćmy jak za dawnych lat" i kryminalne opowieści na Zamku Piastowskim

31 maja o godz. 20:00 na Zamku Piastowskim odbędzie się koncert pt. "Powróćmy jak za dawnych lat" oraz kryminalne opowieści z dawnych wieków. Wybrzmią największe przeboje lat 20. i 30. w wykonaniu Sabiny Olbrich-Szafraniec oraz historie o niegodziwościach sprzed wieków. Na koniec niespodzianka.

"Powróćmy jak za dawnych lat" to koncert najpiękniejszych piosenek z dawnych lat w wykonaniu Todo Trio. Któż nie zna takich melodii jak "Miłość ci wszystko wybaczy", "Już taki jestem zimny drań", przebojów śpiewanych przez Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga czy Hankę Ordonównę. Te i inne kompozycje znakomitych kompozytorów jak H. Wars, J. Petersburski, J. Wasowski, G. Gardel, S. Joplin, J. Bock publiczność usłyszy w nowych, atrakcyjnych aranżacjach na trio stroikowe, który tworzą muzycy Filharmonii Śląskiej: Agata Brachman – flet, Dariusz Jursza – klarnet, Dawid Smykowski – fagot. Utwory wokalne wykona sopranistka Sabina Olbrich-Szafraniec.

O zbrodniach sprzed wieków opowiedzą dr Joanna Stojer-Polańska oraz Grzegorz Wawoczny z Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Będzie m.in. o krewkim księciu raciborskim Janie Żelaznym, otruciu księcia Henryka IV Probusa, raciborskim procesie czarownic, sprawach z przełomu XIX i XX w. oraz o słynnym wampirze, którego miano widzieć w Ratibor. Dane historyczne zostaną skonfrontowane z wiedzą kryminalistyka.

A kiedy zmrok zapadnie... – to już niespodzianka dla tych, którzy postanowią spędzić piątkowy wieczór na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Wstęp bezpłatny. Liczba wejściówek ograniczona. Można je pobrać w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej (budynek słodowni) w godz. od 10:00 do 18:00 do wyczerpania limitu. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

fot. arch. red.
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka