• +48 533 367 799

Ekologiczny piknik z atrakcjami w żorskim Parku Cegielnia

Na dzieci, młodzież i dorosłych będą czekały atrakcje związane z ochroną środowiska, w tym warsztaty, gry terenowe i konkursy z nagrodami.

Ekologiczny piknik z atrakcjami w żorskim Parku Cegielnia

W dniach 21-23 czerwca odbędzie się Festiwal Górnej Odry – trzydniowe wydarzenie, podczas którego można posłuchać różnych gatunków muzyki, uczestniczyć w warsztatach artystycznych i aktywnościach na świeżym powietrzu, jak również spróbować lokalnej kuchni i zapoznać się z tradycjami regionu. Tegoroczna edycja odbędzie się w rekordowej liczbie lokalizacji. W trakcie festiwalu będą miały miejsce trzy finały. W piątek odbędzie się on w Parku Cegielnia w Żorach (wystąpią m.in. Jarecki i Pocahontaz), w sobotę na Zamku Piastowskim w Raciborzu (koncert Anthony Esca i Wac Toja), a w niedzielę – na Kampusie w Rybniku (Jacuś, Bovska, Sylwia Grzeszczak, Simon Bizon). Różnorodne atrakcje będą czekały także w Łężczoku, gminach Pietrowice Wielkie, Kuźnia Raciborska, Krzyżanowice i Rudnik, w Łukowie Śląskim i Lyskach oraz w miastach Wodzisław Śląski, Radlin, Rydułtowy i Jastrzębie-Zdrój. Zobacz program: Festiwal Górnej Odry 2024 21-23 czerwca

Sobotnią część Festiwalu Górnej Odry w Żorach rozpocznie Piknik Ekologiczny, który o godz. 16:00 wystartuje w Parku Cegielnia. Na dzieci, młodzież i dorosłych będą czekały atrakcje związane z ochroną środowiska, w tym warsztaty, gry terenowe i konkursy z nagrodami. Piknik będzie okazją, by spędzić czas na świeżym powietrzu i włączyć się w działania na rzecz czystego powietrza w regionie.

Odbędzie się m.in. gra terenowa "Lufcik na tropie czystego powietrza", która kierowana jest dla rodzin z dziećmi i młodzieży. Minimalny wiek uczestnika to 7 lat, a drużyny mogą liczyć od 1 do 3 osób. Zgłoszenia będą przyjmowane na miejscu, maksymalnie do godz. 16:30. Każdy uczestnik gry trzyma upominek. Mieszkańcy będą mieli też możliwość porozmawiania z przedstawicielem Gminnego Punktu Konsultacyjnego "Czyste Powietrze" i uzyskania informacji na temat dotacji na wymianę źródła ciepła oraz termomodernizacji budynku. Organizatorzy zaproszą też mieszkańców do stanowiska, w którym będą mogli wziąć udział w quizie "Grasz w ZIELONE?". Za udział przewidziano nagrody dla uczestników – sadzonki roślin. Będzie można zagrać w gry i quizy związane z prawidłową segregacją odpadów oraz zobaczyć, jak działa prawdziwa śmieciarka.

Swoje stanowiska przygotuje także Koło Pszczelarzy w Żorach – będzie można poznać życie pszczół, wziąć udział w ciekawych warsztatach oraz oczywiście spróbować miodów i je zakupić. Ciekawe atrakcje zapewni też Leśna Szkoła Podstawowa w Żorach – zaprosi ona dzieci, młodzież i rodziców na krótką lekcję uważności, warsztaty tworzenie "Kijów mocy" oraz frottage liści.

fot.
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka