• +48 533 367 799

W Ministerstwie Aktywów Państwowych rozmawiano o Rafako

– Zależy nam na przyszłości Rafako, na tym, by decyzje były podejmowane zarówno w interesie akcjonariuszy i wierzycieli, jak również mając na uwadze dobro publiczne – podkreślił Borys Budka.

W Ministerstwie Aktywów Państwowych rozmawiano o Rafako

Minister aktywów państwowych Borys Budka zadeklarował wsparcie ministerstwa w procesie naprawy sytuacji Rafako. – Mając na uwadze los 900 osób zatrudnionych w Rafako S.A. wraz z ich rodzinami oraz fakt, że dalsze istnienie spółki jest w strategicznym interesie energetycznym Polski, istotnym jest by każdy z podmiotów uczestniczących w tych procesach stał po tej samej stronie – napisał do uczestników Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy raciborskiej spółki.

Do Ministerstwa Aktywów Państwowych na rozmowy dotyczące przyszłości raciborskiej firmy, które miały miejsce 28 grudnia, zaproszeni zostali przedstawiciele PFR Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, Agencji Rozwoju Przemysłu, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, PZU, PKO BP, mBank oraz BGK. – Zależy nam na przyszłości Rafako, na tym, by decyzje były podejmowane zarówno w interesie akcjonariuszy i wierzycieli, jak również mając na uwadze dobro publiczne, zabezpieczenie sytuacji pracowników oraz bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju – podkreślił Borys Budka.

Minister rozmawiał z wierzycielami i akcjonariuszem spółki o możliwych działaniach mogących przyczynić się do rozwiązania obecnych problemów Rafako. Omówiono bieżącą sytuację spółki oraz możliwe scenariusze, które będą poddane dalszej analizie. Minister zadeklarował też – w ramach posiadanych uprawnień – wsparcie Ministerstwa Aktywów Państwowych w proces naprawy sytuacji Rafako, by umożliwić firmie dalsze funkcjonowanie, ochronę miejsc pracy i rozwój, z jednoczesnym zadbaniem o słuszne interesy akcjonariuszy.

21 grudnia podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenie Rafako PBG, PFR i KUKE zgodziły się na konwersję wierzytelności Rafako na akcje nowej emisji. Wcześniej jednak wierzyciele: PKO BP, BGK, mBank i PZU poinformowały zarząd Rafako, że nie akceptują bezwarunkowej konwersji wierzytelności na nowo emitowane akcje. Firmy te to gwaranci bloku 910 MW w Jaworznie.

Czytaj także: Brak porozumienia z gwarantami Jaworzna może ostatecznie pogrążyć Rafako

fot. MAP
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka