• +48 533 367 799

Rzeczniczka MŚP uruchamiła pomoc dla przedsiębiorców po powodzi

Pełnomocnik ds. zwalczania skutków powodzi nie tylko reprezentuje poszkodowanych, ale także zbiera dane na temat ich problemów i potrzeb.

Rzeczniczka MŚP uruchamiła pomoc dla przedsiębiorców po powodzi

Powódź, która dotknęła południowo-zachodnią Polskę, jest poważnym wyzwaniem dla przedsiębiorców i gospodarki. W obliczu tej katastrofy różne podmioty, w tym rząd, organizacje pozarządowe i instytucje wspierające przedsiębiorców, podejmują działania, aby jak najszybciej przywrócić normalne funkcjonowanie. Na stronie internetowej Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców znaleźć można specjalną rubrykę, z której przedsiębiorcy mogą się dowiedzieć, na jakie formy pomocy mogą liczyć – np. ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy banków.

Aby skorzystać z rozmaitych form odszkodowań, ulg, odroczenia czy umorzenia podatków, przedsiębiorcy potrzebować mogą pomocy prawnej. Tu również Rzeczniczka Małych i Średnich Przedsiębiorców Agnieszka Majewska wyszła z inicjatywą. Do współpracy i świadczenia bezpłatnej pomocy prawnej zaangażowała prawie trzydzieści kancelarii adwokackich, radcowskich i podatkowych z województw dotkniętych stanem klęski żywiołowej. – Podobną akcję przeprowadziliśmy w czasach pandemii. Cieszę się, że i tym razem poszkodowani przedsiębiorcy mogą liczyć na odruch solidarności ze strony środowiska prawniczego. Wierzę, że dzięki tej pomocy będzie można uratować setki firm i tysiące miejsc pracy – podkreśla Rzeczniczka MŚP.

Powołanie specjalnego pełnomocnika to kolejny element wsparcia dla przedsiębiorców dotkniętych powodzią. Będzie on nie tylko reprezentował poszkodowanych, ale także zbierze dane na temat ich problemów i potrzeb, co pozwoli na opracowanie bardziej skutecznych mechanizmów pomocowych. Funkcję pełnomocnika objął prezes Izby Gospodarczej Europy Środkowej Łukasz Osiński. Będzie on ją pełnił społecznie, koordynując swoje działania z władzami samorządowymi, instytucjami państwowymi i regionalnymi organizacjami pracodawców. – Działania pełnomocnika mają za zadanie skoncentrowanie wszelkich sygnałów o potrzebach poszkodowanych przedsiębiorców w jednym miejscu, z którego będą one kierowane do odpowiednich organów, a także monitorowanie realizacji pomocy – tłumaczy Agnieszka Majewska.

fot. Biuro Rzecznika MŚP
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka