• +48 533 367 799

Jan Darowski upamiętniony w Raciborzu. Poeta z Brzezia ma swój skwer

Trwająca od wielu lat inicjatywa lokalnej społeczności pozwoliła m.in. na przybliżenie sylwetki poety mieszkańcom Raciborza, wydanie pierwszego w historii tomiku wierszy „Powroty” czy nadaniu imienia rondu.

Jan Darowski upamiętniony w Raciborzu. Poeta z Brzezia ma swój skwer

W przededniu 97. rocznicy urodzin Jana Darowskiego zakończono inicjatywę lokalną, która polegała na utworzeniu skweru pochodzącego z Brzezia poety. Z inicjatywą wyszło Stowarzyszenie Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE, którego jednym z kluczowych działań jest edukacja i jakość życia, co pokrywało się z założeniami konkursu miasta w takich obszarach jak: wzmacnianie tożsamości narodowej i patriotyzmu lokalnego, edukacja lokalna, poprawa jakości życia, nowy walor dla turystyki pieszej i rowerowej oraz promocja Raciborza w kraju i na świecie.

Podczas spotkania o twórczości Jana Darowskiego mówił dr Jan Wolski – pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod redakcją którego ukazała się seria wydawnicza „Dzieła Jana Darowskiego”, natomiast związki poety z Brzeziem przedstawiła Małgorzata Rother-Burek, która przez kilkanaście lat przyjaźniła się z Janem Darowskim i była jedną z pierwszych osób przywracających w Brzeziu pamięć o poecie.

Czytaj więcej na portalu raciborz.com.pl: Jan Darowski ma swój skwer w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Podobne artykuły

Wyszukiwarka